International Club Friendly
2020
November
Jadwal
November FT HT
Olympia Warriors FC (w)
South Hobart (w)
6
0
3
0
Bangkok (w)
MH Nakornsri FC (w)
2
1
1
0
Narta SS Drasliceni (w) 1
FC Maksimum (w) 1
0
2
0
1
Real Succes-SS11 (w)
FC Noroc (w)
1
3
1
2
Niki Volou 3
Apollon Larissas 1
1
2
1
0
Doxa Dramas
AO Kavala
Tunda
Odd Grenland 2 2
Notodden FK 2
3
4
1
2
Suva FC (w) 1
Rewa FC (w) 1
0
0
0
0
Moss 1
Valerenga B 1 1
0
4
0
2
North Lakes Mustangs FC
Tarragindi Tigers
Tunda
England U16
Wolves U17
Tunda
FK Studentski Grad
FK Jedinstvo Surcin
Tunda
FK Radnicki Beograd
FK Sindelic Nis
Tunda
Mladenovac
Radnicki Lukavac
Tunda
Sport Chavelines (w)
Union Huarai (w)
Tunda
Accra Hearts of Oak 5
Proud United 2
2
2
2
0
Accra Hearts of Oak 1 4
Elmina Sharks 1 6
1
0
1
0
Paradou AC
MC Alger
Tunda
Al Quwwat Al Falistinia 2
Ahli Qalqilya
1
4
0
0
NA Hussein Dey 1
JS kabylie 3
2
1
2
1
Hillal Areeha 2
Alarabi Beit Safafa 3
1
0
1
0
Glenorchy Knights FC 1
Olympia Warriors 1
2
1
1
1
Paradou AC 4
JS kabylie 5
1
0
1
0
China (w)
New Zealand (w)
Tunda
Bahrain
Tajikistan
1
0
1
0
Union Touarga Sport Rabat 1
Wydad Fes
2
1
1
0
Ferroviario Maputo
Vera Cruz PE
Tunda
Brazil (w)
Canada (w)
Tunda
Nardo 1
Levanger FK
0
3
0
1
Al Wakra Reserves
Al-Ahli Doha U23
3
0
1
0
Notodden FK
Valerenga B
3
5
1
3
ES Setif 2
OM Medea 1 2
1
2
0
0
Bukola Babes
Ekiti United FC
Tunda
Peykan
FC Vista Turbine
Tunda
Sokoto United FC
Remo Stars
Tunda
Rosenborg B
Nardo
5
1
3
0
Bukola Babes 1
Ekiti United FC 1
1
2
1
1
36 Lion FC 1
Remo Stars
0
3
0
2
Eintracht Frankfurt
Nurnberg
0
2
0
0
Kwara United
Niger Tornadoes FC
2
0
2
0
Hapoel Ashkelon
AS Ashdod
0
5
0
2
FC Copenhagen
Helsingor
Tunda
Oostende
USL Dunkerque
2
1
1
1
Dynamo Ceske Budejovice
FK MAS Taborsko
2
0
1
0
Hradec Kralove 1
Bohemians 1905
0
2
0
1
Caloundra (w)
Beerwah Glasshouse United
Tunda
Lokomotiv Plovdiv 1 2
Beroe Stara Zagora
1
3
0
1
Banik Ostrava
Lisen
0
2
0
1
Ahironas Liopetriou
Olympiakos Nicosia FC
1
6
0
2
Foolad Khozestan
Esteghlal Molasani
Tunda
APOEL Nicosia
Alki Oroklini
1
0
1
0
ND Gorica
NK Publikum Celje
0
1
0
0
Werder Bremen
St. Pauli
2
4
0
1
SV Ried
SK Vorwarts Steyr
1
1
1
1
Grazer AK
Lafnitz
Tunda
Inter Milan
Monza
1
0
0
0
Rapid Vienna (Youth)
Trenkwalder Admira Wacker
3
2
0
1
Angers
Chamois Niortais
3
3
1
1
TSV Hartberg 1
Kapfenberg
2
3
0
2
SV Horn 1
St.Polten 1
3
1
2
0
Saint Etienne
Grenoble
3
2
1
2
VfB Stuttgart
Heidenheimer
1
0
0
0
Guingamp
Stade Brestois
0
1
0
1
Olympique Dcheira
Hassania Agadir 1
3
3
1
1
FC Koper
Tabor Sezana
2
0
1
0
Kwara United
Remo Stars
0
1
0
0
Moralo CP
Merida AD
0
2
0
1
Costa Rica 2
Qatar 1
1
1
0
1
Navbahor Namangan
FK Andijon
1
0
0
0
Thailand
Thailand premier League All Stars
2
2
1
1
NK Lokomotiva Zagreb
Inter Zapresic
1
3
0
0
Hannover 96 2
VfL Wolfsburg 2
0
0
0
0
Botev Plovdiv 3
Septemvri Simitli 2
3
2
0
1
Slutsksakhar Slutsk 1
FC Torpedo Zhodino 1
1
2
1
0
Badajoz
CD Guijuelo 1
4
1
2
1
Persepolis Pakdasht
Gol Gohar FC 1
3
2
1
0
Cukaricki Stankom 2
Indjija 2
1
0
0
0
FK Backa Topola
FK Spartak Zlatibor Voda 1
3
2
1
1
Azam 1
Mbeya City 1
1
1
1
1
Levanger FK
Rosenborg B
Tunda
Metalac Gornji Milanovac 1
Habitpharm Javor 1
3
4
2
3
SCCM Chabab Mohamedia 1
Hassania Agadir 1 1
0
0
0
0
FC Ebedei
Ekiti United FC
2
1
1
1
Saudi Arabia U23 1
South Africa U23
3
2
1
1
Enppi
Al-Nasr(KSA)
Tunda
İstanbul Başakşehir F.K.
Istanbulspor
1
3
1
1
Bloemfontein Celtic
Kaizer Chiefs
Tunda
Fenerbahce
Karagumruk
3
3
3
1
Union Touarga Sport Rabat
Renaissance Zmamra
0
0
0
0
Mes krman 1
Shahid Ghandi 1
1
1
0
0
Maccabi Shaarayim
Hapoel Azor
3
1
0
1
Basque
Costa Rica
2
1
1
0
Olympique Dcheira
SCCM Chabab Mohamedia
0
4
0
0
Australia U23
Macarthur Rams
2
1
0
0
Silwan 3
Markaz Askar 1
3
0
0
0
Maccabi Yavne
Hapoel Bikat Hayarden
2
1
0
0
Al Quwwat Al Falistinia 2
Alarabi Beit Safafa 1
1
2
0
1
Rosenborg B 1
Levanger FK
1
0
0
0
Club Atletico Juniors 3
Atletico Unido 2
4
1
1
1
CD Cooper 5
CA Nuevo Horizonte 1 4
0
1
0
0
FC Academia Santa Cruz 2
CD Cultural 25 De Junio 1
2
1
1
1
Universidad Crucena 3
FC Mairana 2
3
0
2
0
Oriente Petrolero Reserves 2 6
Est Del Norte 2 5
2
2
0
1
Azam 2
Kmka 1
2
0
0
0
AS Ain Mlila
ES Setif
0
3
0
1
Olympique Dcheira
IRT Itihad de Tanger 1
1
2
0
2
Timbawaba
Porto-PE
1
2
1
0
Taunton Town
Merthyr Town
Tunda
Enppi
Pharco
3
1
1
1
Hapoel Herzelia 1
AS Ashdod 2
1
1
1
0
CS Constantine
CA Bordj Bou Arreridj
0
0
0
0
Novo Horizonte GO
Sao Jose PoA RS
1
3
1
1
La Solana 3
Almagro CF 3
0
1
0
1
Redcliffe PCYC
Logan Village
5
1
3
1
El Gounah
Aswan
1
3
0
0
Smouha SC
El Entag Al Harby
Tunda
Posta Rangers 1
Nairobi Star City 2
1
0
0
0
Gor Mahia
Nairobi Star City
1
1
0
1
Blue Eagles 1
Civil Service Utd
1
0
1
0
Deportivo Moron 2
Centro Atletico Fenix 1
2
1
1
0
Kamuzu Barracks 1
Silver Strikers 1
1
1
1
1
Posta Rangers
Gor Mahia
1
0
1
0
Union Touarga Sport Rabat
Maghreb Fez
Tunda
Atletico Marte
A.D. Isidro Metapan
Tunda
USM Alger 1
CR Belouizdad 2
1
2
0
2
Silver Strikers 2
Civil Service Utd 1
3
2
2
1
Kolbotn (w)
Medkila (w)
5
0
4
0
Blue Eagles 2 1
Kamuzu Barracks
3
3
1
2
Enppi
Wadi Degla SC
0
0
0
0
Tammeka Tartu (w) 1
JK Tabasalu (w)
2
0
0
0
CS Constantine
AS Ain Mlila
4
0
2
0
Furia Roja Jesus Maria
Jaguares Jalisco
Tunda
Aguilas CF
CD Sonsonate
Tunda
Netherland (w)
USA (w)